Proč lidé věří v Boha či bohy

17. března 2018 v 20:43

Lidé věří v osud, v sebe samotné, v zářnou budoucnost, na náhody, na peníze a nespočet dalších věcí. Věřit je přirozené. Věřit je lidské. Bez víry bychom byli jen nic nedělající chátrající indivdua bez kousku tenze a chtíče, potácející se životem. Každý lidský tvor a jeho duše potřebuje cosi, jež mu pomůže se vypořádat všemi strachy a pochybnostmi a posune ho vpřed.
Někteří jedinci se ale nespokojí jen tak s něčím nebo někým. Nebudou nikdy věřit v neuznávané maličkosti, pomíjivé objekty či nepotvrzené teorie a neověřené novodobé objevy. Potřebují modlu. Modlu, jenž převyšuje všechny ostatní. Neuvěřitelně silné něco, které je uznávanější než všechna ostatní cosi. Něco, které přináší naději, umožňuje vám v něj bezmezně věřit a vkládat své nekonečné naděje. Něco, které vám pomůže usmířit se s celým vesmírem.
A z tohoto důvodu, podle mého mínění, tady někde kolem nás existuje Bůh a ostatní neméně důležití bozi. Nesmrtelné, pro nás neviditelné, možná jen fiktivní výplody naší mysli, ikony a velkolepé modly.
Lidé se pod jejich pomyslnými křídly cítí více v bezpečí, jistí sami sebou. Odevzdávají se nekonečné víře za jejíchž pomoci se každý den zdokonalují, posouvají, rostou, plní své naděje a utvrzují se v ní. Za jejíž pomoci vytváří svůj, lepší svět.

Víra je pro nás všechny důležitou, troufám si říct, nejdůležitější životní záležitostí. At už v cokoliv, v tomto případě bohy. Pohání naprosto všechnu lidskou iniciativu a jakékoliv následné jednání. Věříme v něco. Vždycky. Každou minutu našich životů. Je určitě hezké a odvážné věřit. A my potřebujeme věřit, abychom byli odvážní. A dokázali věřit v něco opravdu velkého. Je na každém z nás, čemu přikládáme právě tuhle velikost a v co vklademe své naděje. Žijeme s vírou, abychom se stali velkými.

A proto jsou tu pro některé z nás
velcí bohové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 17. března 2018 v 20:58 | Reagovat

Líbí se mi tvá esej! :)

Myslím, že tam máš jednu čás dvakrát, tak jsem jí přeskočil. :)

Hezky ses nad tím zamyslela. <-- To já na tom oceňuji! :) Já nejsem věřící a nemám rád, když lidé žijí ve lži i když jim to nic zlé nepřinášejí. :) To je můj názor. :) Ale jděme od rozdílných názorů. Tohle je dobrá esej a já bych ti dal 1 či 2! :) Ta dvojka tam straší jen kvůli tomu opakování. :) Jinak v pohodě.

2 uzivateluzexistuje uzivateluzexistuje | 17. března 2018 v 21:06 | Reagovat

Děkuji mnohokrát za zpětnou vazbu :) a také za to, že jste mne upozornil na to opakování, vše už jsem opravila. Také v Boha nevěřím, pouze zastávám názor, že je potřeba věřit, v cokoliv.

3 Princezna Amira Princezna Amira | E-mail | 3. dubna 2018 v 21:39 | Reagovat

V Boha věřím, i když jsem vlastně začala teprve nedávno. Nějak jsem potřebovala něco víc, než mi mohl pozemský svět nabídnout. A tak se postupně všechny nevyplněné kusy mé duše zaplnily Jím. A to jsem tomu asi dva roky odolávala a celý mi to přišlo jako jedna velká blbost a myslela jsem si, že to nepotřebuju, že jsem se svým životem spokojená. Ale teď už je to všechno ještě mnohem lepší. A nesouhlasím s tvrzením, že lidé věřící žijí ve lži. Já bych mohla totéž prohlásit o lidech nevěřících. Díky, že jsi o tom napsala :)

4 uzivateluzexistuje uzivateluzexistuje | 7. dubna 2018 v 0:44 | Reagovat

[3]: díky moc za čtení a názor Hani :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama